top of page

FTX ABD CEO'SU HAKKINDA SORUŞTURMA?


ABD'nin Teksas eyaletindeki menkul kıymet piyasalarını düzenleyen kurum, FTX ABD hakkında soruşturma başlattı! Teksas menkul kıymet piyasalarını düzenleyen kurum (TSSB), menkul kıymet ürünlerinin kayıt dışı sunulduğu şüphesiyle harekete geçti!

FTX ABD'nin müşterilere kayıt dışı hizmet sunma gerekçesini öne atarak soruşturma başlattığını dile getirdi.Eyalet yetkililerince FTX US, ABD'deki müşterilerinin pasif gelir elde etmesini olanak sağlaması ve bu elde edilen pasif gelirin kayıt dışı menkul kıymet statüsünde bulunması üzerine harekete geçtiğini ifade edildi.


FTX US ve CEO Sam Bankman-Fried hakkında soruşturma başlatıldı! Texas menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından başlatılan soruşturma hakkında henüz net bir bilgi verilmemektedir.TSSB yetkililerinden Joseph Rotunda, mahkemeye yaptığı başvuruda,

FTX Trading, FTX US ve Sam Bankman-Fried hakkında soruşturma başlattıklarını

söyledi.


Rotunda’nın diğer açıklamalarında ise; Pasif gelir elde edilerek TSSB yetkililerinden faaliyet izni almadığını belirtti.


Soruşturma ilgili iddiaların netliği tam olarak bilinmemekle beraber FTX yönetimi, soruşturmayla ilgili bir açıklama yaparak, Teksas’taki yetkililer ile görüşme halinde olduklarını duyurdu.
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page