top of page

ABD Banka Krizinin Büyümesi Durumunda Önlem?

ABD Banka Krizinin Büyümesi Durumunda Yapılacak Önlemlerde Mevduatların Korunması?ABD'de yaşanılan banka krizi büyümeye devam etmesine sebebiyet verme ihtimaline karşı bankaların mevduat hesaplarını garanti altın alabilmek için araştırma yürüttüğünü bildirdi!


ABD 1 aya yakın süredir bankacılık krizi ile mücadele etmeye çalışmakta! İflas eden 3 büyük banka sonrasında diğer bankaların finansman ve likidite sorunu ile karşı karşıya kalmasıyla yaşanacak olumsuz durumlar karşısında güvenli önemler almaya yönelik çalışmalar yürütülmektedir. 3 büyük bankanın iflası sonrasında sorunları en aza indirmeye çalışan ABD, mevduat hesaplarını garanti altına alarak önlem bulmaya çalışacağını duyurdu!


ABD yetkilileri, Federal Mevduat Sigorta Şirketi kapsamında söz konusu yaşanılan olaylar sebebiyle genişletme yollarını aradığını, potansiyel finansal krizi önlemek ve mücadele edebilmek adına gerekli önlemlerin alınması konusunda ortak görüşün mevduat korunması olduğunu beyan etti.


Federal Mevduat Sigorta (FDIC) kapsamında genişletmek için düşünülen yasal düzenleme ise Hazine Bakanlığı ve Borsa İstikrar Fonu'nu güvende tutmak için kullanıcağını bildirdi.


Hazine Bakanı sözcüsü:''Mevduat akışları iyileşiyor, belirliyici eylemlerle istikrar kavuşmasıyla Amerikalıların mevduatları güvenliğe erişmesi kaçılmazdır''

dedi.


Beyaz Saray Sözcüsü Michael Kikukawa ise; Topluluk bankalarını destelemek ve shaip çıkmak için tedbirlerin çalışıp çalışılmayacağını bakımadan doprudan destek kullanacağız. Ülke genelinde banklarda bulunan mevduat hesaplarının istikrara kavuştuğunu çalışmalarımız sonucu olumlu olarak ilerlediğini gördük''

dedi.Yaşanılan kriz ve iflasların ard arda gelmesiyle beraber hükümet ve yetkililerin ortak beyanı mevduatları koruma altına alarak olası olumsuz durumlara karşı korumak!


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page