top of page

BNY Mellon, Kripto Varlık Hizmeti İçin Düğmeye Bastı!


Amerika Birleşik Devletleri'nin en eski bankası olan BNY Mellon, kripto Varlık hizmetlerini aktif hale getirecek.
ABD'nin en eski bankalarından biri olan BNY Mellon, müşterilerinin kripto varlık alımlarını gerçekleştireceğini duyurdu.
New York'un mali düzenleyicisinden onay alan BNY Mellon, müşterilerinin Bitcoin(BTC) ve Ethereum(ETH) almaya başlayacağını belirtti.


ABD'nin en eski bankası olan BNY Mellon, Kripto varlık hizmeti için harekete geçti!


BNY Mellon, kripto varlıkları saklayarak klasik bankacılıktan ayrılmış oldu. Geleneksel yatırımların yanı sıra dijital varlıkları da koyuyan ilk büyük ABD bankası olarak tarihe geçen BNY Mellon, ekosisteme göz kırptı.


Banka, kripto varlıklara erişmek ve saklamak için anahtar depolacağını belirterek, fon yöneticilerine tahvil, emtia, hisse senedi ve diğer varlık grupları için sunduğu dijital para birimlerinde defter tutma hizmetlerini sağlacağını söyledi.


BNY Mellon'un lideri ve Ceo'su Robin Vince yaptığı açıklamada ise;''Finans dalını ileriye taşımaya yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz''

ifadesini kullandı!BNY Mellon, geleneksel ve dijitali bir arada tutarak kripto hizmet sağlayıcı ve kullanıcıları güvenli şekilde saklama platformu kurarak bankacılıkta değişime ayak uydurdu.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page