top of page

Coinbase Singapur’da Lisans Aldı!


ABD merkezli kripto varlık borsası Coinbase’den yeni hamle! Coinbase, Singapur’da kripto varlık hizmetlerini sağlayabilmek için faaliyet lisansı aldığını duyurdu!Singapur Para Otoritesi (MAS), Coinbase’in faaliyet göstermesi adına DPT lisansı için onay verdiğini açıkladı! MAS, Coinbase’e verdiği DTP lisans onayı ile birlikte faaliyet göstererek, kripto varlık hizmetlerinin vereceği yeni adresi Singapur oldu.

Düzenleyici ve Faaliyet onayı ile birlikte Coinbase;kurumsal müşterileri için stratejik alan oluşturması imkan sağlayarak ürün ve perakende ürün paketlerini sunabileceği büyük bir pazar alanı oluşmuş oldu.


Coinbase Güneydoğu Asya direktörü ve Singapur CEO'su Hassan Ahmed, lisanslama sonrasından görüşlerini dile getirerek pazar alanının nitelik ve niceliklerinden bahsederek şunları dile söyledi:Singapur’u Web3 inovasyonu için stratejik bir pazar ve küresel bir merkez olduğunu düşünüyoruz.”Son olarak Ahmed, Coinbase’in Güneydoğu Asya'da hizmetlerinin büyümesi gerektiğini ve planlarından da bahsetti:


"Güneydoğu Asya'yı, Filipinler ve Endonezya gibi pazarlarda kripto biriktirmek ve kullanmak için çok fazla talebin olduğu bir yerin yanı sıra Vietnam gibi Web3 oyunları ve trendler için bir yenilik merkezi olan ve kripto için ilerici çözümler sunan bir merkez olarak da görüyoruz."Coinbase, Singapurdan aldığı lisans onayı birlikte uluslararası genişlemeye ve büyümeye devam ediyor!

Singapurlu yetkililer ekosistem içinde bir adım öne geçti! Singapur Para Otoritesi (MAS), düzenleyici dikkatli çalışmaları kapsamında bölgede lisanslama ne kadar zor olsa da Coinbase, bölgeye girerek başarı sağlamış oldu!


Singapur'da yaklaşık 100 çalışanın olduğunu belirten Coinbase pazar alanını büyütmeye devam ediyor.


Geçtiğimiz aylarda Coinbase, Hollanda'da düzenleyici onayı alan ilk küresel kripto varlık borsa şirketi olmuştu. Detaylı bilgi için habere tıklayınız:


https://www.coin-talks.com/post/coinbase-hollanda-da

bottom of page