top of page

CryptoFemale Üyelerine Özel Röportaj Serisi

Serinin Amacı Ne?

Teknoloji alanında çalışmalar yapan kadınların daha fazla görünür olmaları için kendilerini ifade edebilecekleri farklı platformlar gerekmektedir. Herkesin kendi sosyal medya hesapları var ve tüm çalışmalarını yayınlayabiliyorlar, fakat başkasının gözünde nasıl bir profilde olduğunu ona söyleyen ve destekleyen birilerinin olması erkek egemen sektörde güç ve güven verir. Biz bu felsefeyle çalışmalarını rahatlıkla anlatabilecekleri bir alan sunmak istedik, ilham veren kadınların Blockchain sektöründe neler yaptıklarını konuştuk.


Kadınların bu ekosistem içinde yaptıkları çalışmaların daha fazla görünür olması için CryptoFemale ve Cointalks’ta yayınlanmak üzere “CryptoFemale Üyelerine Özel Röportaj serisi” başlattık. Harika ilham veren kadınları kendi ağızlarından neler yaptıklarını sizlerle paylaşmaları için serimizde CF üyelerine özel başlatıp zamanla daha fazla kadına ulaşmayı hedefliyoruz.


Serimizin ilk röportajını ise hem Türkiye’de hem de Yurtdışında ses getiren çalışmalar yapan Çiğdem Öztabak ile gerçekleştirdik.


2022 Temmuz sıcağında ABD’den CryptoFemale’in çalışmalarını merak ettiğini söyleyen bir isimle tanıştık. Aslında ismi bilenler biliyor ama ben ilk kez duymuştum. Tüm CryptoFemale & Cointalks kadrosu olarak online tanışma toplantısı için yerlerimizi aldık. 5’e 1 karşısına geçtik ve biz bugüne kadar neler yaptık o neler yaptı karşılıklı kısaca anlattık.


Yaptığı çalışmalar, neşeli hali ve güçlü duruşuyla bizi çok etkilemişti. 2022 yılını bitirdiğimiz şu günlerde yeni yıla girmeden 2022 ‘de birçok başarılı projede yer alan değerli isimlerle sizleri de tanıştırmak istedik.


Bize ilham olan, yurtdışında bizi çok iyi bir şekilde temsil eden tecrübeli bir gazeteci ve pazarlama profesyoneli Çiğdem Öztabak, enerjisi, çalışkanlığı, yaratıcılığı ve güler yüzü ile serimizin ilk röportajını kabul ederek bize verdiği ilhamı size de vermesi için çok keyifli ve samimi röportajla karşınızda. Blockchain ekosisteminde bir kadın olarak ABD’de farklı projelerde yer alan etkileyici bir iş kadını profili yanısıra halihazırda sürdürdüğü teknoloji yazarlığı ile Web3 teknolojisinin gelecekte kadınların neden daha fazla görünür olması gerektiğinin somut bir örneğidir kendisi.


Podcast serileri, CNN Türk yazarlığı yanında Türk bir ekibin yarattığı blokchain tabanlı projenin tek kadın danışmanı olarak ABD'de bir başka Web3 projesinde ekipte yer alan farklı ve çılgın bir profil...Malum aramızda okyanus var ve uzaktan gerçekleştirdiğimiz röportajda yan yana fotoğrafımız yok.


Ama çok daha iyisi var!


Dünyayı kasıp kavuran ChatGBT & Lensa AI çılgınlığında kendi portrelerini kullanarak farklı bir bakış açısıyla kaleme aldığı yazı keyifli bir yolculuğa çıkartıyor sizi. Biz Web3 kadınını en iyi şekilde temsil eden aşağıdaki fotoğrafı tercih ettik. Yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.