top of page

İsviçre'den Kripto Varlık Adımı!
St. Galler Kantonalbank ve SEBA Bank İş Birliğine Girdi


İsviçre'nin köklü bankalarından St. Galler Kantonalbank ve SEBA Bank kripto varlık saklama ve ticaret hizmetlerine kapılarını aralıyor.St. Galler Kantonalbank, Bitcoin ve Ether saklama ile ticaret hizmetlerini başlattığını duyurdu. Belirlediği müşterileri için ticaret hizmetini başlattacağını duyarak SGKB, müşteri taleplerine göre yanıt olarak kripto varlık teklifini genişletmeyi planladığını da belirtti!


SGKB, bu hizmetleri sunmak için İsviçre merkezli SEBA Bank ile ortaklık kurdu.


SEBA Bank'ın B2B ve Custody Solutions Başkanı Christian Bieri,

"St. Galler Kantonalbank'ın kripto ve dijital varlık alanındaki hizmetlerini genişletme konusundaki uzmanlığına destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz"

dedi.


Bieri ayrıca, SGKB ve SEBA, iş birliğiyle öncelikle seçilmiş müşterilere Bitcoin ve Ether erişimi sunacaklarını, İlerleyen dönemlerde ise diğer kripto paraları eklemeyi düşündüklerini açıkladı!


İsviçre'nin beşinci en büyük kanton bankası olan SGKB, SEBA Bank iş birliği ile müşterilerinin kripto varlıkları geleneksel yatırım portföylerine entegre etmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor.


St. Galler Kantonalbank Market Hizmetleri Başkanı Falk Kohlmann ise,

"SEBA Bank ile yaptığımız iş birliği, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde büyümek ve öğrenmek için atılan basit bir adımdır" dedi.
SGKB ve  SEBA Bank,  iş birliğiyle kripto varlık ticaretindeki hamle hem  geleneksel bankacılıktan gelenlerinin önüne açacak hem de ekosistem yaygınlacak! 

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page