top of page

Sezen Aksu Dijital Sergisine Ünlü Akını

Türk pop müziğinin efsane ismi Sezen Aksu için özel düzenlenen dijital sergiye ünlü akını gerçekleşti.


Sezen Aksu Dijital Sergisi 4 Ekim 2022 X Mеdia Art Musеum by DasDas’ta ziyaretçilere kapılarını açtı.


Sergiye; Mеrt Fırat, İdil Fırat, Cansеl Elçin, Ebru Cündübеyoğlu, Özgü Kaya, Mеlisa Bеrbеroğlu, Ayça İnci, Ekin Türkmеn, Güliz Ayla, Yasеmin Şеfik, Volkan Karataş, Arda Fostеr, Cеrеn Akdağ, Gizеm Erman Soysaldı, Mеlis Ünal, Aybükе Albеrе gibi ünlü isimler katıldı.
Ağaç dallarından hikayelerin NFT'ye dönüşmesi!


Sezen Aksu'nun Türkiye'de birçok sanatçıya destek verdiği biliniyor. Öyle ki Levent Yüksel, Sertab Erener gibi birçok yetenekli ismi ortaya çıkarmıştır. Dijital sergide Sezen Aksu'nun bu özelliğinin olduğu hikayelere tanık oluyorsunuz. Ağacın her dalı keşfedilen yeni bir yetenek olarak tanımlanmış.


Bu hikayelerin çoğu ise sergide, NFT olarak da karşımıza çıkıyor.


Sergiye katılan ünlü oyuncu Mert Fırat, konuyla alakalı şu şekilde açıklamada bulundu: ''İlk başta olumsuz sonuçlanacak diye korktum ama öyle olmadı. Birlikte ilerlersek olacağı yönünde olumlu bir yanıt aldık ve çok mutlu oldum. Sezen Aksu gibi yaşayan bir efsaneye ben ağaç olarak bir benzetme yapıyorum. Bir ağaç ve kökünde çok farklı şeyler var... Her türlü insana hitap eden birisi yani kendisi"Kaynak: Haber Türk- Volkan ÖzdemirSon Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page