top of page

Stablex, Ak Yatırım Menkul Değerler Tarafından Satın Alındı!


Stablex, Ak Yatırım Menkul Değerler Tarafından Satın Alındı:Kripto Para Piyasasında Güçlü İttifak!Akbank'ın yatırım kolu Ak Yatırım, Kripto para borsası Stablex'in çoğunluk hisselerini satın aldığını duyurdu!


17 Mart 2023 tarihi ile Rekabet Kurulu'nun onayı ile AK Yatırım, Stablex'in hissedarı olduğunu duyurmuştu!


Stablex 2020 yılında Jihad Shannak tarafından kurulan İstanbul merkezli kripto varlık borsa şirketidir. Stablex'in Ceo'su Turgut Güney ise uzun yıllar geleneksel bankacılıkta çalışmalar yürütmüş eski Akbank yönetici olarak görev yapmıştır.

Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından satın alanan Stablex, Ak Yatırım A.Ş. bünyesinde!


Ak Yatırım Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Mert Erdoğmuş,


Kripto para piyasasındaki güvenilirlik ve inovasyon talebine karşılık verme stratejilerine önemli bir katkı sağlayacağını, Ak Yatırım'ın Stablex'i kendi bünyesine katmasıyla birlikte, Türkiye'nin kripto para piyasasındaki lider konumunu daha da pekiştireceklerini ve sektöre yönelik hizmetlerini güçlendireceklerini

ifade etti.


Stablex CEO'su Turgut Güney de konuyla ilgili olarak,

Ak Yatırım ile birlikte güç birliği yapmanın ve sektördeki liderliğini daha da sağlamlaştırmanın heyecan verici olduğunu, Stablex'in Ak Yatırım çatısı altında daha da büyüyerek, müşterilere güvenilir ve yenilikçi bir kripto para deneyimi sunma vizyonlarını sürdüreceklerini

ifade etti.


Ak Yatırım, Türkiye merkezli kripto para borsası Stablex'in çoğunluk hisselerini satın alarak kripto para sektöründeki varlığını güçlendirdi! Bu stratejik hareket, Ak Yatırım'ın dijital varlıklara olan ilgisini artırarak sektörde daha etkin bir rol oynamayı hedefliyor!

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page