top of page

Ubisoft Yapay Zeka Destekli Aracını Duyurdu!

Ubisoft Yapay Zeka Destekli Aracı Ghostwriter'ı Tanıttı!Video oyun geliştirici Ubisoft, oluşturduğu yapay zeka aracı Ghostwriter kullanıma sunacak!


Oyunlardaki konuşma metinlerini Ghostwriter üretecek!


Oyunlardaki NPC'ler için konuşma metinleri ve diyalogları üreterek, oyunların gerçekliği arttırılacak!


Video oyun dünyasına giriş yapan yapay zeka !


Video oyunları ve yapay zeka bağlantıları ile gerçeklik algısı değişecek mi?


Yapay Zeka son yıllarda gelişmeye ve kullanımı artmaya devam ediyor! Farklı alanlarda yapay zeka ürünü geliştiren geliştiriciler hayatımızın her alanına yapay zeka ürününün olacağı kanaatinde!


NPC'ler dünya oyunlarının hemen hemen hepsinde bulunuyor ve genel olarak tekrarlama, yanlış ya da hatalı metinler oluşturma, ses vermeme gibi durumlarla karşılaşıldığını belirten oyun geliştiricileri NPC'ler için yapay zeka destekli aracın oluşturmasıyla gerekliliğe ve gerçekliğe vurgu yapıyor!


Ubisoft, NPC'lerde tam olarak var olan eksiklik ve sıkıntıya çözüm olarak ''Ghostwriter'' yapay zeka ürünü oluşturdu. Ubisoft'un NPC'ler için metin oluşturması oyuncuları daha gerçekçi bir deneyim elde etmesini sağlayacak!Metin Yazarları ve Senaristler için Yapay Zeka Tehdit Oluşturuyor mu?


Ubisoft Ar-Ge birimi tarafından La Forge tarafından geliştirildi ve yapılan açıklamalarda metin yazarlarını işinden edecek herhangi sorun teşkil etmediği ifade edildi. Unissoft göre metin yazarları ve senaristlerle geliştiren Ghostwriter ile iş birliğinin büyük önem taşıdığı dile getirildi. NPC'ler için senarist ve metin yazarları ile çalışmanın gerçekleşmesi oyunların daha gerçekçi metinlere dönüşmesine olanak sağlanıyor ve yapay zeka böylelikle her iki meslek grubunun yaygınlaşmasını geliştirirken aynı zamanda kolaylaştırıcı etkiye sahip!Ghostwriter'la Zaman Kazancını Elverişli!


Ubisoft, Ghostwriter tanımında: daha hızlı ve etkili bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olacak! Yazar ekiplerileriyle oluşturulan Ghostwriter;oyunların anlatısı, karakterleri için özgür bir alan sağladı'' dedi.


Oyunlar Hikayeleşecek mi?


Ghostwriter ile video oyun dünyası derinlemesine hikayeleşme olanağını elverişli haline getirecek! oyun ortamında gerçekçi bir algı yaratıp yapay zeka ile insanlar varmış gibi hissedecek!

bottom of page