top of page

Wideangle Lansmanı FTX Ana Sponsorluğunda Gerçekleşecek!

Sinema ve dijital içerik Web3 yatırım platformu Wideangle, FTX TR ana sponsorluğunda sinema ve dizi sektörünü Web3 yatırımlarıyla tanıştıracak.


Üst üste birçok önemli iş birliği duyuran Wideangle, yeni hamlesiyle bu haberleri taçlandırdı. Wideangle’ın 24 Ekim’de gerçekleşecek lansmanının ana sponsoru FTX TR oldu.


Dünyanın en güçlü ve güvenilir kripto para borsalarından FTX’in ülkemizdeki temsilcisi FTX TR ile Wideangle sanatın dokunduğu projelerin daha güçlü topluluklar yaratabileceğini göstermek için 24 Ekim’de bir araya geliyor.Wideangle, içerik fikirleri olan girişimcilere yeni bir üretim sahası, kripto yatırımcılarına ise film ve dizilere NFT’ler ve tokenlar aracılığı ile yatırım yapma imkanı sunuyor.


Bu önemli geceye ana sponsor olarak destek veren FTX TR, Wideangle ile birlikte yeni projeler ve girişimlerden beklentilerine dair ipuçları da vermiş oldu.


Wideangle kurucu kadrosu, sinema TV dünyasının tanınmış isimleri Engin Altan Düzyatan, Birand Tunca, Umut Tanyolu, Ercan Gümüşkaya’nın yanı sıra Çağlan Tanrıverdi, Efe Acar, İsmail Tomrukcu ve Oğuzhan Bozkurt'un aralarında bulunduğu deneyimli isimlerle, sektörün ihtiyaç duyduğu Web3 dönüşümüne destek olacak.


Wideangle ekibi, film ve dizi endüstrisine NFT’ler ve token’lar aracılığıyla merkeziyetsiz bir nakit akış sistemi getirmek için yola çıktı. Wideangle Kurucu NFT’lerinin özel satışı 24 Ekim’de İstanbul’da FTX TR ana sponsorluğunda düzenlenecek üst düzey katılımlı lansmanla başlıyor.

Sinema projelerine finansman sağlamak için tasarlanan Web3 platformu, kripto ve NFT yatırımcılarının ötesinde, sinema endüstrisine yatırım yapmak isteyenlere de yeni bir alan açacak. Wideangle, yatırımcıların üretilen projeye ortak olabilecekleri bir yapı ile sinema ve dijital içerik projelerini hayata geçirecek. Böylece sinema, dizi ve dijital içerik yapımları, daha bağımsız bir gelir modeline kavuşurken, pazarlama süreçlerinde topluluk odaklı bir yaklaşım ile ilerleyebilecek.

1520 adet NFT ilk kez görücüye çıkacak!


Wideangle kurucu NFT’lerinin özel satışı 24 Ekim’deki lansman ile başlıyor. 1520 adet NFT’den oluşan Kurucu NFT koleksiyonu ilk kez görücüye çıkacak. NFT'lerin asıl işlevi yatırımcıların, Wideangle kurucusu unvanı kazandırması ve yapılacak filmlere ortaklıklarını gösteren belge olarak konumlanması.


Bu sayede Kurucu NFT sahipleri, platformda üretilecek tüm içeriklere yatırım önceliği hakkını elinde tutacak ve diledikleri takdirde içeriklere ortak olabilecekler.

Wideangle film ve dizi sektörüne adını ilk kez 41. İstanbul Film Festivali kapsamında Köprüde Buluşmalar'ın ‘Yenilikçi Teknolojiler Destekçisi’ olarak duyurmuş, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın düzenlediği Beyoğlu Kültür Yolu ve Ankara Kültür Yolu etkinliklerinde düzenlediği söyleşi ve konferanslarla sektöre tanıtımını pekiştirmişti.


Wideangle hakkında;

Kurucuları arasında Engin Altan Düzyatan, Birand Tunca ve Umut Tanyolu gibi tanınmış sinemacı ve oyuncuların bulunduğu 'Wideangle' NFT’ler aracılığıyla sinema, dizi ve diğer tüm dijital içeriklerin yapımını, dağıtımını fonlayarak desteklemeyi hedefleyen bir Web3 şirketidir. Platform, sinemayı Web3 platformlarına entegre ederek sektörü dinamikleştirmek için yola çıktı. Düzenli olarak partnerlik açıklayan 'Wideangle' blockchain alanında ilk olma özelliği taşıyor.


FTX TR hakkında;


FTX Globalin gücünü arkasına alarak Türk kullanıcılara güvenli, hızlı ve kullanıcı dostu ürünler sağlamak adına kurulan FTX TR, Türk Kanunlarına uyumlu ve Türkiye menşeli kurulan şirketi ile kripto yatırımcılarının güvenle kullanabilecekleri bir platform sunar.


Mobil uygulaması ve web platformu ile her an her yerden kripto alım satımı, çekme, gönderim işlemlerini yapabilmenizi sağlar. Rakiplerinden ayrıştığı en önemli nokta, sıfıra yakın komisyon oranları sunması ve dijital varlık miktarınıza bağlı olarak işlem başına kullanıcıların ödeme alabilmesi, referans ödülleri kazanması gibi avantajlar sağlamasıdır.

FTX TR hakkında daha fazla öğrenmek için FTX TR sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page